Zpráva o činnosti starších žáků sezóna 2013

11.05.2014 15:55

Zpráva o činnosti starších žáků sezóna 2013

Jestli jsem tu loňský rok nešetřil chválou a vzornou reprezentací našeho sboru nebudu na tom měnit nic ani letos. Ale začneme od začátku a to tady na Ostrově letošní velmi krátkou přípravou zapříčiněnou dlouhým čekáním na jaro.Na první pořádné závody kam jinam než do Svatého Jiří. Kde jsme ukázali našim největším rivalům Lukavici a Dolní Dobrouči, že jejich jakékoliv zaváhání využijeme pro náš prospěch.Letošní dvou denní Svatý Jiří pro nás krásné 2. místo za Lukavicí a před Dobroučí. Další víkend a hned první závod Velké ceny Orlickoústecka v Lukavici čas 13.83 a první místo. Přívrat čas 14.54 a první místo. Letohrad – Kunčice 13.82 a do třetice první místo. Mezitím jsme stihli okresní kolo Plamen, kde nám po právu náleží 3. místo na okrese. Liga dál pokračovala tradičním závodem v Bystřeci a návštěvou našich kluků na skautském táboře, abychom dali tým dohromady. Druhé místo s časem 14.51.Dolní Třešňovec letošní naše nejhorší vystoupení a čtvrté místo s časem 16.47.Po letní přestávce pokračujeme v domácím prostředí zde na Ostrově na Orlici znovu 2.místo pro naše kluky.Letohrad 1.9. jsme stále na čele tabulky a dalším druhým místem s časem 13.55 vedeme dál.Poslední rozseknutí má přijít v Dolní Dobrouči. Právě náš největší soupeř po chybách se silnou mašinou přepouští své druhé místo Lukavici. A my svým jistým pokusem 13.67 upevňujeme a potvrzujeme loňský titul. Kdo pak v neděli slyšel pokřik po Orlici, tak ať si nemyslí, že se vrátili ožralí chlapy ze svých závodu, jak se povídalo v kuloárech.To jenom naši chlapci dávali vědět, kdo že si domů přivezl ten super velkej pohár a je mistr na okrese. 28.9. Černovír a příprava na závody všestrannosti 4. místo. Druhý říjnový víkend ve znamení dvou závodů v jeden den.Braňák Horní Čermná než si dám ranní česnečku kluci jsou zpět z tratě. Slibný čas i výsledky. My ale nemáme čas čekat na vyhlášení. Skáčeme do auta převlékání cestou a jedeme za holkama. Samozřejmě našema z Orlice do Sádku u Poličky kde nás čeká Super pohár hejtmana Pardubického kraje. Čtyři nejlepší týmy ze čtyř okresů pardubického kraje.Prvním časem hned ukazujeme to co tam oni nikdy neviděli a jsme jasní favorité to nám také posvěcuje Pavel Černohous svojí sázkou na naše vítězství.Druhý čas nevyšel tak jak by úplně měl, ale i soupeři chybují a nám to stačí na první místo v Pardubickém kraji.A mezitím se dozvídáme další super zprávu z Horní Čermné,že naše ranní počínání nedokázal nikdo z 45 hlídek překonat.Hodnocení prosté jeden den dva závody a dvě vítězství pro náš sbor.Tento rok u nás skončil Tomáš Kocur. Chci mu poděkovat a věřím, že bude dal našim členem a dal se zapojí do činnosti v SDH.