Kunčice 2012

02.06.2012 18:57

Ženy:

První náš závodní víkend byl odstartován na Kunčicích v Letohradě. Startovaly jsme jako desáté, tudíž se nám naskytla možnost shlédnout ostatní týmy žen, které pravidelně běhají Extraligu. Třetí startovací pozice patřila týmu holek z Radíkova, které ukončily v čase 17,41. Po nich nastoupila SDH Vitiněves. Krásně rozběhnutý útok však skončil v čase 18,77 po prostřiku na pravém proudu (LP 16,95). Další sedmnáctkový čas ukázaly Výčapy 17,81. Jedinému týmu žen se povedlo zaběhnout pod 17s a to holkám ze Sychotína 16,73.

Nastal náš čas a nervozita byla značná. Odstartovaly jsme a základna klapla, koš ponořen i s košařkou J a voda běžela dopředu. Výsledný čas zastavila pravá proudařka, která z né příliš obvyklé pozice sestříkla 18,11. K našemu štěstí se nepodařilo jinému týmu, který běžel VČHL snížit tento čas a nám na prvních závodech připadlo úžasné 1. místo. J V extralize to už znamenalo místo 5. Závodní víkend završíme zítra v Trnově!

Autorka: Milu (strojnice)

Muži:

Do Letohradu Kunčic to nemáme daleko, takže jsme nemuseli dlouho cestovat. Sjelo se zde několik desítek týmů z celé České republiky na 2. kolo EX ČR v PÚ. Byly zde vidět pěkné výkony pod hranici 17s a to od vítězného družstva z Benetic 16:90s (LP 16:71s) a od druhého družstva Plumlova 16:98 (LP 16:95), třetí skončili muži z Únětic s časem 17:40s (PP 17:35s). Z VČHL šli jako první na start Renmotor Jinolice, ale čas 17:81s (PP 17:41s) je zařadil na konečnou 4. pozici. Bystřec A svým poklidným útokem vybojovala konečnou 3. příčku s časem 17:67s (PP 17:55s). Druzí skončili chlapi z Trnova s časem 17:47 (PP 17:36). Před naším startem šli kluci z Bříšťan a ty zaběhli velmi pěkný útok 17:44s (PP 17:43s) a tím si vybojovali vítězství ve VČHL. My jsme šli na základnu po nich a velmi dobře se zrovna nedařilo, start v pořádku, malé podklouznutí pravého proudaře u základny a chyba béčkaře, kterému vypadl spoj a vracel se pro něj. Nakonec čas 20,02s (PP 19:84) znamenalo až 21. místo do Východočeské hasičské ligy. Pokračuje se zítra 3.6. v Trnově.

Autor: Velda (P proud)